Rage across Silesia

Atak na Caern

Zostałem zaproszony do uczestnictwa w ćwiczeniach watahy Ukrytego Królestwa. Wilkołaki dostały się w szpony Alfy watahy Pazura, który chyba postawił sobie za punkt honoru aby dorównać Sierżantowi Harknessowi z popularnego filmu śmiertelnych o tytule Full Metal Jacket. Wydzierając się na nich i przeczołgiwując ich po całym lesie. Poza tym ignorował wszelkie pytania i sugestie jakie “moje” wilkołaki miały odnośnie bezpieczeństwa caernu. Zbywał ich odpowiedzią, że “wszystko zostało przemyślane”. Jak dobrze “przemyślana” była ochrona caernu okazało się później.

Tydzień później do Parku Śląskiego przybył Accolon, Milczący Wędrowiec zaprzyjaźniony z Septem Krwawego Księżyca. Zaraz po przybyciu spotkał się ze starszymi i oskarżył Curtisa Warren o spiskowanie ze Żmijem. Wilkołaki niewiele myśląc postanowiły go złapać i osądzić. Oczywiście z braku odpowiednich osobników, to właśnie ja udałem się do schronienia Nuishy. Nie było trudne przekonać go do stawienia się w caernie. Spodziewałem się większych trudności i prawdę mówiąc byłem rozczarowany.

Wróćmy na chwilę do kwestii “zabezpieczeń” caernu. Wkrótce po moim powrocie nastąpił atak. Watahy Ukrytego Królestwa została zaskoczona przez hordę niewielkich Zmor, przebranych za Strzepiaki Krwawej Luny. Rozproszeni musieli stoczyć walki z przeważającymi siłami. Tymczasem ja oraz Srebrny Kieł pokonaliśmy Pijawkę, która próbowała ukraść Kamień Przejścia. Najbardziej strzeżony obiekt w caernie, sam fakt, że wampir wiedział gdzie szukać świadczy o jakości “zabezpieczeń” zastosowanych przez wilki. Na szczęście udało się go powstrzymać.

Podejrzenia padły oczywiście na Curtisa, który w tym czasie siedział w celi. Podejrzewam, że gdyby była to jego sprawka, to jego uwolnienie byłoby częścią planu. Postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o Nuishy. Kilka butelek alkoholu oraz przybranie formy atrakcyjnej, młodej dziewczyny sprawiło, że współlokatora kojota zrobili się bardzo rozmówki. Dowiedziałem się o wizycie niezadowolonego mężczyzny w garniturze oraz odnalazłem ukrytą w podłodze tajemniczą czarną kredę. Znalazłem też adres firmy recyklingowej. Muszę to zbadać dokładniej.

Comments

Witold_Fiore_Hess g0trrI

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.