Rage across Silesia

Srebrny Nożyk Cz. I

Jak zwykle postanowiliśmy się rozdzielić. Tańczący z Ogonem postanowił patrolować las wokół Septu Cieni i był świadkiem przybycia pozostałych sojuszników bielskich wilkołaków. Dwójki Odmieńców, znanych nam już z podróży po Umbrze, wampira z klanu Tzimisce, który przywiódł ze sobą grupę innych wampirów, wyglądających niemal identycznie, nazywanych Braćmi Krwi. Tymczasem ja oraz Aurora udaliśmy się na spotkanie ze Zbychem, miejscowym Gnatożujem, który posiadał największą pośród wilkołaków wiedzę na temat pijawek. Potrzebowaliśmy informacji na ich temat aby odzyskać Klaive’a dla Białego Wyjca. Zoya oraz Tycjana postanowiły poszukać Ducha, który pomoże Teurgowi stworzyć technologiczny fetysz.

Od Zbycha, podczas spotkania w tunelu kolejowym, dowiedzieliśmy się, że wampir, którego szukamy zajmuje pozycję stróża wampirzego prawa i często przebywa w Elizjum – miejscu, gdzie wampiry zbierają się co noc aby oddawać się rozrywce i polityce (co jak sądzę często jest dla nich jednym i tym samym). Nie potrafił podać nam więcej informacji ale skontaktował nas z niejaką Rilette du Canard, wampirzycą z klanu Tremere, który zdaje się być najbardziej przyjazny wilkołakom w Bielsku-Białej. Aby zabić czas pozostały do spotkania udałem się do galerii sztuki aby obejrzeć wystawę pod tytułem Tryptyk o Aborcji. Wczesnym wieczorem, po zachodzie słońca Tycjana sprowadziła nas do knajpy przy ruchliwym deptaku, tam spotkaliśmy się z jej znajomym wampirem. A właściwie piątką niemal identycznie wyglądających osobników, wszyscy przedstawili się jako Ulisses. Dziwne doświadczenie, jednakże nie osiągnęliśmy za wiele, poza zdenerwowaniem Tańczącego z Ogonem, który chyba źle znosił tłum i głośną muzykę. Dowiedzieliśmy się, że Enver Frasheri poluje na osiedlu Wojska Polskiego.

Później udaliśmy się na spotkanie z Rilette, w zamian za wstawienie się u pewnego ducha, i skłonienie go do współpracy z jej Primogenem Gabrielem Moore’em, powiedziała nam o czasie, w którym Enver się pożywia i o jego szczególnych upodobaniach odnośnie ofiar. Rozmowa z nią była krótka i treściwa, bezzwłocznie udaliśmy się na spotkanie z owym duchem, z którym dobiliśmy własnego targu i w zamian za fetysz otrzymaliśmy pomoc czterech Duchów Monitoringu, mam nadzieję, że pomogą nam znaleźć leże Envera, aby cała sprawa odzyskania Klaive’a odbyła się po cichu…

Comments

Witold_Fiore_Hess g0trrI

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.