Rage across Silesia

Srebrny Nożyk II

Zoya, nasz Teurg, wyraźnie zdenerwowała się, na swojego Starszego, który nie chciał uznać zadania, jakie jej wyznaczył za zakończone i rozkazał jej stworzyć kolejny fetysz. Teraz wilczyca chodzi jak niepyszna i fuka na wszystkich. Tycjana postanowiła ją trochę udobruchać i zabrać na zakupy, z braku konkretnych zajęć przed wieczorem udałem się razem z nimi.

Wieczorem postanowiliśmy zasadzić się na pijawkę imieniem Enver Frasheri, przy pomocy Sylwii, niewidomej Krewniaczki Pomiotu Fenrisa i jej Krewniaka-wilka. Zgodnie z oczekiwaniami, wampir zjawił się na terenie osiedla Beskidzkiego. Zainteresował się Sylwią i rozpoczął swoje łowy. Oczywiście nie wziął Klaive’a ze sobą (co było zrozumiałe, zwłaszcza kiedy już zobaczyliśmy rozmiary tej broni). Zauroczył Krewniaczkę i zabrał ją na imprezę do nowo otwartego klubu „Od zmierzchu do świtu” mieszczącego się budynkach starej poczty i teatru. Udało mi się dostać do środka bez zwracania na siebie uwagi, tymczasem wilkołaki musiały wydostać się z pułapki i uniknąć wampira znanego jako Królicze Oczy, gangrela trudniącego się polowaniem na wilkołaki.

W końcu Enver postanowił chyba przejść do rzeczy. Zabrał dziewczynę do Hotelu Prezydent, znajdującego się nieopodal. Musieliśmy działać szybko, wydębiłem o d portiera numer pokoju, co nie było łatwe pomimo naturalnej zalet mojej kobiecej postaci. Chyba wampir musiał użyć na nim jakiejś mocy, ponieważ nie widziałem jeszcze ludzkiego samca, który byłby tak oporny. Wewnątrz sprawa potoczyła się szybko. Wampir został obezwładniony, zakołkowany, opleciony pajęczyną i opuszczony przez okno. Zabraliśmy go na przełęcz górską, gdzie często ludzcy przestępcy załatwiają swoje sprawy. Upuściliśmy z niego nieco krwi aby go osłabić. I rozpoczęliśmy negocjacje.

Po dłuższym czasie udało nam się dojść do porozumienia. Z racji, że rewelacje na temat jego zachowania wobec ofiar były przesadzone (o czym świadczy to, że Sylwii w zasadzie nic się nie stało), zaproponowaliśmy mu wymianę. W zamian za stworzenie fetyszu specjalnie dla Envera jako podarunku, wampir oddał nam Klaive’a Białych Wyjców – ogromny, srebrny miecz pokryty błyszącymi, błękitnymi runami. Miejmy nadzieję, że ten przedmiot był tego wart i ostatni Biały Wyjec zrobi z niego odpowiedni użytek.

Czasami ścieżki Królowej prowadzą w dziwne miejsca, ciekaw jestem, gdzie zaprowadzą mnie tym razem…

Comments

Witold_Fiore_Hess g0trrI

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.