Bill

Gurahl, Homid, Rishi, Strażnik Gór, Praojciec

Description:

W swojej ludzkiej formie wygląda na mężczyznę około pięćdziesiątki. Jest potężnie zbudowany, a flanelowe koszule w kratę sprawiają, że wygląda jak przeciętny drwal. Jego kasztanowe włosy i broda są naznaczone srebrzystymi pasmami siwizny. Ma duże i łagodne oczy. Jednak jego spojrzenie potrafi wyrażać ciężar przeżytych lat samotności i tęsknoty za utraconymi pobratymcami.

Bio:

Długie lata żył na łasce Wendigo z septu Zimowego Wichru. Po pierwszej przemianie Dianne Carnor został jej Buri-Jaan. Oboje wyruszyli na Włóczęgę – roczną podróż odbywaną przez nowych Gurahli.
Mangi podczas rytuału Walki z Niedźwiedziem Śmierci wielokrotnie odnosił się do jego starych przewinienień wobec praw niedźwiedziołaków. Gniew Płodnej Ziemi również odniósł się do nich opowiadając o tragicznej miłości niedźwiedziołaka i wilkołaczycy. Zostali ukarani przez rozdzielenie i nakaz dożycia swych dni w samotności. Nakaz, który Bill złamał przyjmując Dianne, jako swoją uczennicę.
Gniew Płodnej Ziemi pozwolił mu odkupić się chwalebną śmiercią w walce. Bill starł się z olbrzymią Bestią Wojny Żmija i padł w walce z nią. Ranił ją jednak na tyle, że Wataha Mistycznych Tajemnic zdołała powalić Goryla.
Nie był to jednak koniec dla Billa i nie czas jeszcze, aby odnalazł swoją miłość w Królestwach Mrocznej Umbry. Niebiański Mangi tchnął życie ponownie w niego.

Bill

Rage across Silesia Witold_Fiore_Hess Witold_Fiore_Hess